طرز تهیه زیتون پرورده

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 14 ارديبهشت 1398 در ساعت 13 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زیتون پرورده یکی از چاشنی های بسیار لذیذ در سفره های ایرانیان است که سوغات شمال کشور نیز محسوب میشود. همانطور که از نام این چاشنی بسیار لذیذ نیز پیداست زیتون از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آن بشمار میرود. زیتون پرورده به چندین روش تهیه میشود که در ادامه این مطلب قصد داریم تا طرز تهیه زیتون پرورده به دو روش را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه زیتون پرورده به روش اول:

قبل از آنکه تهیه زیتون پرورده را آغاز کنید ابتدا باید مواد اولیه آنرا تدارک ببینید. برای تهیه زیتون پرورده به روش اول باید یک کیلو زیتون، یک بوته سیر، یک پیمانه مغز گردوی چرخ کرده، سبزی های معطر که در گویش محلی شمالی به آن چوچاق گفته میشود،  یک قاشق رب انار، نصف پیمانه دانه انار ترش ساییده شده، دو قاشق چایخوری گلپر را تهیه کنید.
 
در طرز تهیه زیتون پرورده به روش اول ابتدا باید زیتون ها را از هسته جدا کرده و سبزی ها را نیز به خوبی بشویید. سبزی ها باید بعد از شسته شدن به خوبی چرخ و ریز شوند. در گذشته بدون استفاده از دستگاه های برقی انار به همراه سبزی به خوبی چرخ میشدند ولی امروزه به لطف دستگاه های برقی این کار کاملا توسط دستگاه های غذا ساز انجام میشود. به کمک دستگاه انار و همچنین سبزی به خوبی باید چرخ شوند. بعد از آن گردوی چرخ شده، سبزی و رب انار و یا  انار که با سبزی ساییده شده ، گلپر و همچنین سیر را با یکدیگر بکوبید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند. بعد از مخلوط کردن این مواد مقداری آب انار را به آن بیفزایید تا مخلوط ترش شود و اگر احساس کردید که باید بیشتر ترش شود بهتر است تا آب انار بیشتری را اضافه کنید. در صورت لزوم حتی میتوانید مقدار سیر را نسبت به سلیقه خود کمی بیشتر در نظر بگیرید تا طعم بسیار بهتری پیدا کند.

طرز تهیه زیتون پرورده به روش دوم:

در طرز تهیه زیتون پرورده به روش دوم باید ابتدا مواد لازم را که عبارتند از  ۵۰۰ گرم زیتون بدون هسته، نعناع، گشنیز، ۳ قاشق سوپخوری چوچاق، آب انار ترش یک پیمانه، ۲۰۰ گرم مغز گردو، ۲ حبه سیر، یک سوم پیمانه آب انار، یک دوم پیمانه انار ترش و به مقدار کافی نمک و گلپر را تهیه کنید.
 
بعد از تهیه مواد ذکر شده باید ابتدا ۲۰۰ گرم مغز گردو را به خوبی بسابید و سپس سبزی ها که شامل نعناع، گشنیز و چوچاق بود را به خوبی ریز کنید. سپس نوبت به زیتون میرسد. نکته ای در مورد زیتون: زیتون هایی که برای  تهیه زیتون پرورده مورد استفاده قرار میگیرد باید کم نمک باشد و در صورتی که زیتون شور خریداری کرده اید بهتر است تا مدتی آنرا در آب بخیسانید تا شوری آن تا حد زیادی گرفته شود.
 
یک ظرف که بهتر است کاسه گود باشد را آماده کنید و سپس گردو ها و همچنین سبزی هایی که خرد و ریز کرده اید را به آن بیفزایید. اگر احیانا در شهری واقع شده اید که  سبزی چوچاق بفروش نمیرسد میتوانید از سبزی نعناع به جای آن استفاده کنید. بعد از آن سیر را کوبیده و به زیتون ها اضافه کنید. بعد از اضافه کردن سیر سپس رب انار، اب انار، دانه های انار ترش را اضافه کنید. در آخر کار نیز نمک و گلپر را به مخلوط اضافه نمایید. حالا نوبت به مخلوط و زیر و رو کردن مواد میرسد.
 
زمانی که تمام  مواد به خوبی مخلوط شدند آنها را به مدت دو ساعت در یخچال بگذارید تا به خوبی جا بیفتد. بعد از دو ساعت زیتون پرورده قابل استفاده میباشد و حالا میتوانید از خوردن این زیتون پرورده خانگی لذت ببرید.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
طرز تهیه زیتون پرورده

طرز تهیه زیتون پرورده

زیتون پرورده یکی از چاشنی های بسیار لذیذ در سفره های ایرانیان است که سوغات شمال کشور نیز محسوب میشود ...